Épp most ünnepli 5. születésnapját a Windows 10
Sokévnyi munkájába telt a Microsoftnak, mire elkészítette és kiadta legújabb oprendszerét, a Windows 10-et. A szoftver most lett 5 éves.
Sokévnyi munkájába telt a Microsoftnak, mire elkészítette és kiadta legújabb oprendszerét, a Windows 10-et. A szoftver most lett 5 éves.
Pár hónapja már arról lehetett hallani, hogy késni fog mind a Windows 10X, mind a rendszert futtató, különleges, kétkijelzős Surface Neo. Azóta kiderült, tovább csúsznak az akkor felvázolt határidők.
Az iPhone-ok új operációs rendszere, az iOS 14 egyelőre csak bétaváltozatban létezik, úgy viszont már kipróbálhatják a felhasználók.
Ha minden jól megy, akkor a Google a szokásos menetrend szerint teszi elérhetővé a mobilokra szánt új operációs rendszerét, az Android 11-et.
Korábban már kaphattunk egy kis ízelítőt abból, milyen funkciókat hoz majd el a Google az Android 11-es verziójával, most viszont végre a fejlesztők is elmondták, mire számíthatunk az operációs rendszertől.
Pletykák szerint az idei évben érkező új operációs rendszer már rendszerszintű lehetőséget biztosít a felhasználók számára, hogy felvegyék a telefonos beszélgetéseiket.
A macOS legújabb, 10.15.5-ös frissítésébe egy olyan funkció is bekerült, amivel kitolható az akkumulátor üzemideje.
A Xiaomi a kínai debütálás után a világ többi részén is elérhetővé tette a MIUI 12-t. Az Android operációs rendszerre épülő felület nemcsak látványosabb lett, de a fejlesztők szerint biztonságosabb is.
A Microsoft elsősorban 64 bites Windows-verziókat szeretne a jövőben a piacon látni, ez pedig a legújabb 10-es kiadásra is vonatkozik.
Az nem meglepő, hogy miután januárban a Microsoft levette a kezét a Windows 7-ről, visszaesik az operációs rendszer részesedése. Az viszont már érdekesebb, hogy ezzel párhuzamosan nemhogy megnőtt volna a Windows 10-é, inkább még csökkent is.
Egy felülettervező elképzelte, milyen lehetne a Windows 10 utódja, és gyorsan el is nevezte Windows 20-nak. Bár ilyen nevű operációs rendszer valószínűleg nem lesz, a koncepcióvideóban több olyan, remek ötlet fellelhető, melynek Windowsba építését igazán megfontolhatná a Microsoft.
Mivel a Gépházban (majdnem) minden beállítás elérhető, az ugyanerre jó Vezérlőpultnak nem sok haszna maradt.
A Microsoftnál van ok az ünneplésre: már egymilliárd felhasználónál tart a legfrissebb oprendszer, a Windows 10.
A Microsoft szerint egyelőre nincs arra utaló jel, hogy bárki kihasználta volna a frissen feltárt sebezhetőséget, de ezt szeretnék is elkerülni a redmondi cégnél.
Bár a rendszer hivatalos támogatása véget ért, számos olyan intézmény van, ahol még Windows 7-es gépek dolgoznak. Többek közt az egészségügyben.
A Columbus néven futó funkció lényege, hogy a telefon hátoldalára koppintva is parancsot adhatunk a telefonnak.
A Windows 10X nem csak küllemben tér majd el az eddig megszokott oprendszerektől. A Microsoft szerint a mindennapos használat terén is érezhetők lesznek a különbségek.
A Windows 7 támogatásának megszűnése után sem frissítik Windows 10-re a dél-koreai állami számítógépek egy részét. A PC-k operációs rendszerét inkább Linuxra cserélik, hogy spóroljanak.
Egyelőre a Microsoft sem érti, mi áll a jelenség mögött, ami miatt nem, vagy csak nehezen lehet leállítani egyes Windows 7-et futtató számítógépeket.
Saját magát bírálta felül a Microsoft, amikor mégis kiadott egy (utolsó) frissítést a már nyugalmazott Windows 7-hez. Azért döntöttek így, mert az utolsónak tervezett csomagban ők maguk rontottak el valamit.